15 травня Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» відзначив День науки, оголосив свої найбільш значимі наукові досягнення за минулий рік, підбив підсумки Х відкритої студентсько-учнівської конференції «Наукова молодь – 2015», провівши нагородження переможців цьогорічного конкурсу творчих робіт.
                                                       1

На урочистому святкуванні Дня науки в Миколаївській політехніці


В умовах трансформації та глобалізації економічного простору, а також скорочення наукомістких підприємств, незважаючи на всі складнощі і трудності, витримавши серйозні випробування, на сьогоднішній день Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» входить в п’ятірку провідних вишів міста Миколаєва.
В цьому навчальному році провідні наукові розробки університету полягали в: створенні комп’ютерної інформаційної технології системи менеджменту персоналом,  пошуку високоефективних енергозберігаючих технологій та технологій розвитку логістичних процедур експлуатації транспортних засобів для підвищення ефективності автогосподарств; організації відновлення фізичної працездатності персоналу в транспортній сфері за рахунок забезпечення  тахографічного режиму роботи водіїв транспортних засобів.
За останні три роки науково-педагогічними працівниками університету опубліковано: 17 монографій;  9 навчальних посібників; 128 статей у фахових виданнях України, 20 статей –  індексуються  у міжнародних наукометричних базах даних; представлено 112 доповідей на Міжнародних та Всеукраїнських конференціях; зареєстровано 6 патентів України, прийнято позитивне рішення про видачу патенту на корисну модель «СПОСІБ ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТУВАННЯ ТРУДОВОЇ АКТИВНОСТІ», відповідно до якої розроблена комп’ютерна система діагностування персональних показників, що відносяться до трудового процесу, для працівників всіх рівнів управління і виробництва.
Результати тестування біля 200 працівників морського торгівельного порту «Южний» стали істотнім підґрунтям для прийняття менеджментом підприємства відповідних ефективних цільових кадрових, мотиваційних та управлінських рішень.
В цьому навчальному році університетом підготовлено і подано на Всеукраїнські конкурси студентських робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 11 наукових робіт, шість з яких було обрано до очного етапу ІІ туру, а 3 роботи стали переможцями конкурсу:
* студентка 4 курсу економічного факультету Оксана Вагапова відзначена дипломом ІІ ступеня в Київському національному торгово-економічному університеті за дослідження: «Особливості ведення обліку розрахунків за виплатами в працівників» по спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит» (науковий керівник Добращ Анна Анатоліївна);
* студенти 3 курсу технічного факультету Денис Гольцов та Ігор Дмитрієнко відзначені дипломом ІІІ ступеня в Приазовському державному технічному університеті за дослідження «Підвищення цільової ефективності опалення будівель» по спеціальності «Енергетика» (науковий керівник Захарченко Володимир Васильович);
* студент 5 курсу технічного факультету Владислав Шумик відзначений спеціальним дипломом у Вінницькому національному технічному університеті за розробку «Спеціалізованого програмного забезпечення комп’ютерного діагностування показників трудової діяльності» по спеціальності «Інформатика, обчислювальна техніка і автоматизація» (науковий керівник Вільський Геннадій Борисович).
    Як відзначив присутній на святі Миколаївський міський голова Юрій Гранатуров «Студентство завжди було найбільш прогресивним та активним «плем‘ям», яке несе зміни, вдихає нове у все, чим займається. До «Миколаївської політехніки» я завжди приходжу із задоволенням, бо це навчальний заклад, який не стоїть на місці, не обмежується навчальними планами та програмами. Його вихованці постійно у творчому процесі, відшукуючи способи практичного застосування власних наукових розробок. От і ваш ректор Генадій Борисович Вільський вже запропонував на своєму практично запатентованому «детекторі брехні» перевірити миколаївських чиновників на «любов до науки».
Керівник міста вручив Подяки науково-педагогічним працівникам університету: доценту Володимиру Писаревському, старшому викладачу Ганні Добраш, доценту Володимиру Захарченку, викладачу Андрію Козирєву, першому проректору Богдану Михалишину.
                                                   
2

Вручення мером подяки за вагомі показники в науковій роботі старшому викладачу Добраш Анні Анатоліївні

3

Вручення мером подяки за вагомі показники в науковій роботі  доценту Захарченко Володимиру Васильовичу

4

Вручення мером подяки за значні показники в науковій роботі викладачу Козирєву Андрію Віталійовичу


А наукові досягнення доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри фундаментально-природничих наук Віктора Сергійовича Крутікова відзначила сама  королева Великобританії Єлизавета ІІ!
Ім‘я шановного професора увійшло в світовий Зал слави 100 найвидатніших фізиків і математиків сучасності за номером 52. Минулого тижня з Міжнародного біографічного центру в Кембриджі до Миколаївського університету для професора Крутікова надіслали пам‘ятну відзнаку – «Діамант да Вінчі». Під гучні оплески залу Віктору Сергійовичу вручили високу нагороду.
5

Вручення професору Крутикову Віктору Сергійовичу відзнаки королеви Єлизавети ІІ - Діаманта да Вінчі

Ізюминкою проведеного святкування стала довгоочікувана учнями шкіл міста й області, а також студентами університету і політехнічного коледжу церемонія нагородження переможців конкурсу-конференції  «Наукова Молодь – 2015», який відбувся 13 березня в університеті, де було представлено біля 80 інноваційних робіт учнів Миколаївської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, а також студентів політехнічного коледжу та університету. Особливо активну участь в науковому заході прийняли школи № 3, 24, 53, 61, 7 санаторна школа-інтернат міста Миколаєва та центр дитячої та юнацької творчості міста Вознесенська. Cеред представлених досліджень слід відзначити наступні роботи:
- учениці 9 класу школи  № 53 Вікторії Дегтяр «Миколаївщина багатонаціональна: разом на одній землі»;
- учениці 11 класу 61 школи  Дарії Гордієнко «Електромагнітні поля – невидимі убивці»;
та такі чисто практичні дослідження, в результаті яких розроблені  інноваційні веб-квест, прилад, модель та оригінальний транспортний засіб:
- учня 11 класу 3 школи Антона Мирошниченка «Веб-квест з теми «Сили Ампера і Лоренца»;
- учня 10 класу Вознесенського центру дитячої та юнацької творчості Андрія Харченка «Демонстраційний прилад «Зоряне небо»;
- учня 5 класу Вознесенського центру дитячої та юнацької творчості Юрія Cтрашенка «Діюча модель робота-розвідника «Уолтер»;
- студента 2 курсу університету Андрія Магаца «Трицикл МА-1», причому інноваційність розробки та оригінальність виготовлення транспортного засобу  була відзначена професорсько-викладацьким складом університету та мером міста Юрієм Ісаєвичем Гранатуровим.
  
6

Оригінальний транспортний засіб ТРИЦИКЛ МА-1

Всі переможці учнівського конкурсу творчих робіт в номінаціях: «Природничо-математичні та інформаційні дослідження», «Інноваційна техніка та технології», «Здоров’я людини» отримали дипломи, медалі та цінні подарунки.
 _mg_5130
_mg_5146
_mg_5154
_mg_5161
_mg_5187
Організатори  наукового заходу вдячні за підтримку обласній і міській владам, дружнім підприємствам, а також за участь у святі – колективу студії «Вітер змін» (директор ЗОШ № 61 –  Володимир Шипілов, керівник – Оксана Абдулаєва)  та студентам Миколаївського коледжу культури і мистецтва за виконання українських пісень і танців (директор коледжу – Віктор Соловйов, керівник – Олена Божко).
          
7  
Виступ танцювальної групи студії ВІТЕР ЗМІН (ЗОШ № 61)
Своє майбутнє університет бачить в збільшенні технічних і технологічних наукових праць спільно з передовими технічними університетами України, з відданням пріоритету комерціалізації результатів наукових досліджень та їх використанню в навчально-просвітницькій роботі для покращення якості знань.

Декан МТУ «МП»
Оксана Молчанова