alt14-15 квітня у Потьомкінському палаці, унікальному пам’ятнику архітектури XVIII століття національного значення, а сьогодні Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся І Всеукраїнський Форум студентів, аспірантів і молодих учених „Україні ХХІ сторіччя – інтелект і творчість молоді”.

У роботі Форуму взяли участь більше 200 молодих науковців з Дніпропетровська, Києва, Харкова, Львова, Одеси та інших регіонів України. Миколаївщину представляв Миколаївський політехнічний інститут. Науковий форум проводився у рік відзначення 20-ої річниці незалежності України, проголошений Президентом України В.Ф. Януковичем роком освіти та інформаційного суспільства і святкування 50 річчя першого польоту в космос Ю.О.Гагаріна. Форум організовано за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії наук України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНМС, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради.

      На Форумі обговорювалися наукові і практичні питання за напрямами: соціальні і гуманітарні науки; хімічні і біологічні науки; фізико-технічні та математичні науки. Урочисте відкриття Форуму почалося з Пленарного засідання. Перед учасниками виступив ректор Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара М.В. Поляков. Він наголосив, що метою сьогоднішнього зібрання є надання можливості молодим талановитим науковцям обмінятися думками і продемонструвати власні досягнення.

 alt

На фото: Ректор ДНУ ім. О.Гончара М.В.Поляков вітає молодих науковців

      Зазначалося, що сьогодні Україна має достатній потенціал для прискореного інноваційного розвитку за пріоритетними науковими напрямами, серед яких фундаментальна наука, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини і матеріали.

      З побажаннями учасникам Форуму нових ідей і відкриттів звернулися Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.Ю.Вілкул, голова Придніпровського наукового центру НАН України А.Ф. Булат, член-кореспондент НАН України А.П.Травлєєв, зав. кафедри Дніпропетровської державної медичної академії, д.м.н., професор О.Е.Лоскутов. Їх виступи з біомеханіки, екології і охорони наколишнього середовища підкреслили велику роль науки в сучасному суспільстві. Команду молодих науковців Миколаївської політехніки в складі студента 5-го курсу Чичула І.Л., аспірантки Кузьми К.Т. і викладача математики і фізики, магістра Надича М.М. готували і очолювали на Форумі ректор інституту Г.Б.Вільський і віце-президент інституту І.В. Манькусь.

      На засіданні секції №5 заслуховувалися доповіді з математичного моделювання, комп’ютерних технологій, математичного та програмного забезпечення комп'ютерних систем, обробки інформації в комп'ютерних системах та мережах. Презентація доповідей, монографій, технологій і ноу-хау учасників та гостей Форуму супроводжувалася демонстрацією практичних розробок студентів, аспірантів і молодих вчених. Науковці Миколаївської політехніки свої виступи присвятили  інноваційним розробкам з інформатизації навчального процесу вищого навчального закладу та удосконалення систем інформаційного забезпечення рухомих об’єктів.

      На заключному пленарному засіданні учасники   підтримали і прийняли оголошену президією резолюцію Форуму. У виступах керівників секцій відзначались найкращі доповіді, рекомендовані до нагородження оргкомітетом Форуму. Найкращою з  20 доповідей на секції стала доповідь Катерини Кузьми, яку нагородили дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за підписом міністра Дмитра Табачника, а Ігор Чичул і Михайло Надич  отримали сертифікати від голови оргкомітету Євгена Суліми.

 alt

На фото: нагородження дипломом Катерини Кузьми 

   Керівництво ДНУ, активісти студентського самоврядування організували учасникам Форуму концерт «Будьмо знайомі» та вечірню екскурсію по набережній Дніпра, які надовго залишаться у пам’яті учасників Миколаївського політехнічного інституту.    

 alt

На фото: загальний вигляд  Потьомкінського Палацу студентів ДНУ

       Особливе враження залишилося від Палацу студентів. Сьогодні у Потьомкінському Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара працюють понад 20 творчих студентських колективів: танцювальний, вокальний, інструментальний, циркова студія, самодіяльні театри, студія образотворчого мистецтва, команди КВН тощо, в яких займаються близько 700 студентів Дніпропетровського національного університету та інших вищих навчальних закладів.

     У Палаці відкрита і працює Галерея „Гетьманів України”, „Ермітаж” та постійно діюча художня виставка „Проспект мистецтв”, на якій експонуються роботи як відомих, так і молодих художників - студентів і викладачів університету.

alt 

На фото: з директором Палацу студентів - заслуженим працівником

культури України Вадимом Вікторовичом Стукало


Вважаємо, що участь науковців Миколаївського політехнічного інституту у такому авторитетному Форумі сприятиме подальшому науково-інтелектуальному розвитку та іміджу діяльності вищого навчального закладу.

 Марія Щерба