Напевно, що для кожного абітурієнта є дуже хвилюючим перший крок до дверей ВНЗ. Миколаївська політехніка намагається найщиріше зустріти новачків у своїх стінах і зробити посвяту у студенти цікавою та захоплюючою.

Цього дня привітати наших першокурсників  прийшли: Володимир Чайка – мер міста Миколаєва, людина з легкої руки якої стартував проект «Миколаївська політехніка»; Вячеслав Рукоманов – віце-губернатор Миколаївщини; Олександр Жолобецький – депутат Міської ради, друг Політехніки, який підтримує творчі, наукові, спортивні здібності студентства .

Безперечно, що без традиційних привітань ректора Миколаївського політехнічного інституту, доктора філософії технічних наук, заслуженого працівника освіти – Г.Вільського;  директора Миколаївського політехнічного коледжу, магістра управління освітою, член-кореспондента академії суднобудування України, голови Pади директорів ВУЗів І-ІІ рівня акредитації – О. Лютого  та президента навчально-виробничого комплексу «Миколаївська політехніка», директора фірми «Двигуни Фролова» і спортклубу « Досконалість», людини, що сприяє створенню умов для формування  науково-інтелектуальної еліти України – А. Леонтьєва, свято просто не може існувати. Саме вони засвідчили, що лише в нашому навчальному закладі мрії стають реальністю  завдяки великому бажанню і сумлінній праці студентів.

Яке ж свято без пісень і танців, тому офіційну частину, як завжди, змінює творча. Перед майбутніми студентами завжди виступає талановитий танцювальний  коллектив  Палацу творчості учнів(керівник – Анна Макарова) та студради і студклуби Політехніки. За давнім звичаєм старшокурсники нашої Політехніки розстилають перед першокурсниками рушник на добру вдачу  і у світлу дорогу до країни знань та на порозі цієї країни вітають їх хлібом і сіллю.

Кульмінацією свята фінальна пісня «Політех», під слова якої у небо здійнялись повітряні кульки.